Co nowego?

Świeża dawka informacji dotyczących pracy naszego zespołu oraz projektów.

12
07/2018

Kolejny projekt BTech: Split Payment

Głównym celem wprowadzenia przez ustawodawcę mechanizmu Split Payment do rozliczeń między kontrahentami jest ograniczenie wyłudzeń podatkowych. Jednym ze skutków tych zmian będzie także konieczność modyfikacji systemów informatycznych stosowanych w firmach.

Od lipca bieżącego roku realizujemy kolejny projekt, ściśle związany z aktualnym tematem, jakim jest „Split Payment”. Na zlecenie jednego z przewoźników powstaje dedykowane rozwiązanie pozwalające na obsługę podzielonych płatności w systemie SAP.

Zleceniodawca zdecydował się na rozbudowę dotychczasowego narzędzia do generowania tzw. nośnika płatności w systemie SAP, a zlecone konsultantom prace obejmują szereg dodatkowych modyfikacji mechanizmów odpowiadających za: płatności automatyczne, profilowanie klientów, raportowanie, rozliczenia z bankami czy obsługę wyciągów.

11
04/2018

Split Payment – stanowisko SAP

Już od 01.07.2018 w Polsce zacznie obowiązywać mechanizm Split Payment (dzielona płatność VAT). Stosowanie go jest w założeniach dobrowolne jednak w sytuacji gdy któryś kontrahent przedsiębiorstwa zacznie z niego korzystać staje się on obowiązkowy dla obu stron. W takiej sytuacji przy każdej transakcji (towar/usługa) nabywca wpłaca wartość netto na rachunek bankowy dostawcy a kwota podatku VAT trafia na odrębny rachunek VAT należący do dostawcy do którego jednak wgląd ma również fiskus. 

Sam mechanizm ma na celu zwiększenie transparentności rozliczeń VAT-owskich i ograniczenie wyłudzeń. Jedną z największych zalet związanych z korzystaniem ze Split Payment jest skrócenie czasu zwrotu VAT do 25 dni w przypadku rachunku VAT lub do 60 dni w przypadku zwykłego rachunku.

SAP przedstawił swoje stanowisko w kwestii Split Payment dla Polski w nocie 2607042. Oficjalne rozwiązanie aktualnie jest jeszcze w fazie pilotażowej. Do końca kwietnia tego roku trwają zamknięte testy rozwiązania dla wybranych klientów (SAP noty 2624533 i 2627169).

(Źródło grafiki: http://go.sap.com)

10
05/2017

IX Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

W dniu 10 maja 2017 roku uczestniczyliśmy w IX Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Ponad dziesięć tysięcy zaproszonych gości w tym my jako BTech Team. 
Podczas ciekawych paneli dowiedzieliśmy się na temat nowoczesnego zastosowania informatyki w gospodarce globalnej. Impreza przyciąga co roku tysiące gości z Polski i zagranicy. 
Podczas networkingu spotkaliśmy się z osobami, które chcą promować i wdrażać rozwiązania SAP w firmach.

Forum w Katowicach to nie tylko spotkanie najważniejszych osób związanych z ekonomią, przemysłem i technologiami informatycznymi. Najważniejsza jest integracja systemów między firmami i współpraca między podwykonawcami IT - powiedział Andrius Kubilius, premier Litwy w latach 2008-2012. Stolica Górnego Ślaska w dniu 10 maja 2017 roku była dla zespołu BTech Sp. z o. o. wielkim wydarzeniem w procesie budowania biznesu na skalę Europejską i światową.  Uczestnictwo w forum to wymiana doświadczeń i spotkania firm z różnych branż i obszarów, które łączy system SAP.

http://www.eecpoland.eu/2017/pl/

21
12/2016

Życzenia!

11
12/2016

BTech w audycji Radia Wrocław!

Wierzymy, że podstawą sukcesu w dobie zglobalizowanego rynku IT jest budowanie wartościowych kontaktów biznesowych. Jako przedstawiciele segmentu MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa) uważamy, że przez partnerską współpracę z innymi przedstawicielami branży IT jesteśmy w stanie dodatkowo podnieść poziom świadczonych przez nas usług.

Dobrą okazją do zaprezentowania tej filozofii była wieczorna audycja z cyklu Nauka w Radiu Wrocław. Wziął w niej udział reprezentant naszego zespołu wraz z przedstawicielem dolnośląskiego klastra IT Corner, którego jesteśmy aktywnym członkiem. Tematem przewodnim audycji było znaczenie współpracy mniejszych podmiotów w branży IT oraz to w jaki sposób budowanie relacji biznesowych przekłada się na wartość dodaną zarówno dla samej firmy jak i klienta. Ponadto krótko zaprezentowaliśmy technologię z którą obecnie pracujemy a więc SAP Fiori czyli nowoczesny koncept tworzenia aplikacji webowych.

Zdajemy sobie sprawę, że często bez odpowiedniego wsparcia i zaplecza technicznego trudno jest realizować bardziej wymagające i nietypowe  wyzywania rzucane przez biznes. Nie boimy się zawierać trwałych biznesowych kontaktów ponieważ naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie naszym klientom usług oraz produktów najwyższej możliwej jakości.

Pełna audycja dostępna tutaj (część IT od 30-ej minuty): http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/61443/Nauka-w-Radiu-Wroclaw

(Źródło grafiki: http://www.radiowroclaw.pl)

30
11/2016

BTech na Ścieżkach kariery SAP!

Koło Naukowe SAPer

Zdajemy sobie sprawę, że często młodym ludziom nie jest łatwo ułożyć sobie spójną ścieżkę kariery zawodowej. Znamy rynek IT i wiemy z jakimi problemami borykają się osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę w świecie technologii SAP. Chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Świetną okazją do podzielenia się naszymi spostrzeżeniami były Ścieżki kariery SAP, cykliczne wydarzenie organizowane przez członków koła naukowego SAPer mieszącego się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W tym roku nasza firma została partnerem strategicznym tego wydarzenia chcąc wspierać jego rozwój. Spotkanie odbyło się 30.11.2016 we Wrocławiu, jego celem było pokazanie studentom w jaki sposób mogą rozpocząć swoją karier zawodową w obszarze technologii SAP. Nasz reprezentant razem z przedstawicielami innych firmy zajmujących się technologami SAP podzielił się szeregiem rad i dobrych praktyk, które z całą pewnością pomogą studentom w planowaniu swojej ścieżki kariery.

Całe wydarzenie miało formę otwartych prelekcji podczas których uczestnicy mogli swobodnie zadawać pytania i wdawać się w dyskusję z prelegentami. Nasz zespół cieszy się, że mógł przyczynić się do kształtowaniu przyszłej kariery uczestników. Im mocniejsze fundamenty jesteśmy  w stanie zbudować tym stabilniejsza staję się nasza zawodowa przyszłość.

(Źródło grafiki: http://www.knsaper.pl/

18
11/2016

BTech na SAP CodeJam SAPUI5!

Świat technologii SAP nie stoi w miejscu. Ostatnimi czasy możemy zaobserwować coraz więcej gruntownych zmian w podejściu do tworzenia oprogramowania komputerowego ze strony niemieckiego przedsiębiorstwa. Wiele z tych nowości to kompletna przebudowa tego co do tej pory było podstawą software'u tworzonego przez specjalistów z Waldorfu. Nasz zespół chcąc stale pozostawać na bieżąco w temacie nowinek branżowych po raz kolejny wziął udział w warsztatach organizowanych przez SAP czyli SAP Code Jam.

SAP CodeJam to cykliczne branżowe wydarzenie mające formę całodniowych warsztatów dedykowanych wybranej, nowatorskiej technologii SAP. Nasz zespół uczestniczył w nich ponownie 18 listopada 2016. Spotkanie odbyło się na ulicy Mydlanej we Wrocławiu. Jego tematem przewodnim był SAPUI5, czyli dedykowany framework oparty o technologię JavaScript pozwalający na tworzenie zaawansowanych webowych aplikacji. Za pomocą SAPUI5 możliwe jest tworzenie aplikacji zgodnych z paradygmatem Fiori, a więc aplikacji nastawionych przede wszystkim na jak najlepszy UX (user experience). Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu nasz zespół mógł zapoznać się zarówno z podstawami teoretycznymi omawianej technologii jak i wypróbować jej działanie w praktyce.

Praca odbywała się z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych środowisk developerskich opartych o Web IDE co znacznie ułatwiało testowanie możliwości technologii. Choć samo SAPUI5 nie jest całkowicie nową technologią dla naszej firmy cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w wydarzeniu zrzeszającym entuzjastów technologii spod szyldu SAP. Kontakt z ludźmi z branży jest dla nas równie istotny jak zdobywanie nowych kompetencji technicznych oraz rozwijanie już tych posiadanych. Wiedza którą stale poszerzamy ma decydując wpływ na to w jakim kierunku zmierza cała nasza firma.

(Źródło grafiki: http://go.sap.com)
 

10
09/2016

Polscy programiści w światowej czołówce!

Nie od dziś wiadomo, że rejony Europy środkowo-wschodniej obfitują w wielu utalentowanych specjalistów z zakresu branży IT. Mowa tutaj m.in. o  administratorach baz danych, analitykach systemowych, grafikach a także programistach. To właśnie ci ostatni od dłuższego czasu zyskują rosnącą popularność na świecie z racji posiadania wysokich kwalifikacji technicznych oraz interpersonalnych.

Założenia te potwierdzają badania niedawno przeprowadzone przez serwis HackerRank. HackerRank to platforma zrzeszająca programistów z całego świata, których celem jest rozwiązywanie zadań z zakresu algorytmów, struktur danych, matematyki, programowania funkcjonalnego oraz baz danych. Serwis ocenia szybkość oraz poprawność rozwiązań zaproponowanych przez uczestników. Na podstawie otrzymanych wyników został opublikowany raport prezentujący jak z konkretnymi problemami poradzili sobie programiści z poszczególnych krajów.

Najliczniejszą grupę reprezentantów stanowili przedstawiciele Stanów Zjednoczonych oraz Indii jednak finalnie zajęli oni stosunkowo niskie lokaty, odpowiednio 28 i 31 miejsce. Trzy pierwsze miejsca w ogólnym zestawieniu zajęły Chiny, Rosja oraz Polska. Polacy mogą pochwalić się współczynnikiem średniej poprawności swoich rozwiązań na poziomie aż 98%, co stanowi jeden z najlepszych wyników na świecie. Dodatkowo w aspekcie wyróżnień w konkretnym obszarze Polacy okazali się światowymi liderami w programowania w języku Java, zajęli wysoką, drugą lokatę zarówno w języku Python jak i w obszarze zadań związanych z algorytmiką.

Otrzymane rezultaty mówią same za siebie, Polska pod względem usług programistycznych to jeden z najprężniej rozwijających się rynków Europy środkowo-wschodniej. Nasz zespół czuje się niezwykle dumny mając możliwość bycia częścią tego niezwykłego zjawiska. Polacy sprawnie łączą w sobie zarówno kwalifikacje czysto techniczne jaki i umiejętności miękkie co czyni z nich świetnych specjalistów gotowych do pracy w nawet najbardziej wymagającym środowisku. 

(żródło https://www.hackerrank.com/)

22
05/2016

BTech na SAP Inside Track Wrocław 2016!

Wiele lat doświadczenia na rynku IT nauczyło nas jak ważny jest ciągły rozwój
i poszerzanie własnych kompetencji. Nie chcemy pozostać bierni na nowości pojawiające się w branży. Ciągle poszukujemy inspiracji oraz innowacji, dlatego nasz zespół bierze aktywny udział w wydarzeniach związanych z technologiami SAP. Jednym z nich jest SAP Inside Track, czyli cykliczne spotkanie branżowe mające na celu przybliżenie zainteresowanym nowych technologii i trendów związanych ze światem SAP.

SAP Inside Track 2016 odbył się w sobotę, 21 maja 2016 roku na pierwszym piętrze biurowca Sky Tower we Wrocławiu. Oczywiście nas też nie mogło tam zabraknąć. Całe wydarzenie składało się z 14 interesujących prezentacji podzielonych na 4 bloki tematyczne. Wśród nich znalazły się:

  • Community block – nowości związane z globalną społecznością użytkowników i deweloperów SAP,
  • Coding block – ciekawostki związane z programowaniem,
  • New applications block – nowinki technologiczne ze świata SAP,
  • IoT Block – nowości i ciekawostki związane z tematyką Internet of Things (IoT).

Wydarzenie było prowadzone w całości w języku angielskim. Wśród osób prezentujących oprócz Polaków znaleźli się obcokrajowcy m.in. Niemcy oraz Amerykanie. Swoje prelekcje przedstawili zarówno pracownicy SAP jak i przedstawiciele innych firm.

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in: SAP HANA Cloud Platform (HCP), ABAP, SAP BusinessObjects Cloud, Hybris oraz wiele innych. Udział w SIT 2016 pozwolił nam nabyć potrzebną wiedzę zarówno z zakresu nowych jaki i już istniejących rozwiązań SAP a także technologii pokrewnych. Przyczyniło się to do zwiększenia poziom kompetencji całego naszego zespołu. Naszym zdaniem ciągły rozwój to podstawa sukcesu w każdej branży

(Źródło grafiki: http://go.sap.com)

20
05/2016

BTech na SAP CodeJam HANA XSA!

Powszechnie wiadomo, że wiedza teoretyczna jest niezwykła istotna w branży IT, niestety często zapomina się o roli praktyki. Na szczęście nas zespół jest kompetentny w obu tych obszarach. Zdajemy sobie sprawę, że świat SAP nie stoi w miejscu. Nieustannie zmienia się na naszych oczach. Nie ma miesiąca w którym nie pojawiałyby się wzmianki o nowych rozwiązaniach, trendach czy aplikacjach. Nasz zespół wychodzi naprzeciw tym nowinkom, biorąc czynny udział w szeregu szkoleń i warsztatów. Jednym z nim jest SAP CodeJam.

SAP CodeJam to wydarzenie mające formę całodniowych warsztatów dedykowanych wybranej technologii SAP. Umożliwia zainteresowanym poznawanie nowych technologii SAP oraz ich własnoręczne przetestowanie. Nasz zespół nie mógł przepuścić takiej okazji
i uczestniczył 20 maja 2016 roku w warsztatach SAP CodeJam, które odbyło się na pierwszym piętrze biurowca Sky Tower we Wrocławiu. Jego tematem przewodnim była SAP HANA Extended Application Services Advanced (HANA XSA). Jest to najnowsza iteracja silnie promowanej technologii SAP HANA oznaczonej service packiem 12 (SPS 12). Nowy service pack wprowadza wiele istotnych zmian m.in. pełną integrację z WebIDE oraz node.js a także wsparcie dla systemu wersjonowania GIT.

Dzięki udziałowi w warsztatach nasz zespół własnoręcznie przetestował działanie SAP HANA XSA w praktyce. Praca odbywała się z wykorzystaniem maszyn wirtualnych udostępnionych przez pracowników SAP. Dodatkowo dostarczono nam obszerne materiały pozwalające na  lepsze zagłębienie się w meandry nowej odsłony SAP HANA. Warsztaty w znaczący sposób podniosły nasze kompetencje techniczne oraz utwierdziły w przekonaniu, że warto stale poszerzać już posiadaną wiedzę. Pamiętajmy, kto stoi w miejscu, ten się cofa. 

(Źródło grafiki: http://go.sap.com)

05
01/2016

Nowy Rok - Nowa Strona Internetowa

Nowy Rok, a wraz z nim nowe cele, możliwości, plany… My zaczynamy od nowej strony internetowej, którą wykonała dla nas firma Ratioweb. Mamy nadzieję, że ten powiew świeżości przyniesie wiele dobrego.

20
12/2015

Życzenia Świąteczne

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym 2016 Roku nieustającego optymizmu oraz wielu sukcesów życzy Zespół BTech.

12
09/2015

BTech na SAP Inside Track Wrocław 2015!

Przez wieki społeczeństwo dążyło do ciągłego rozwoju w różnych dziedzinach życia. Mówi się o ewolucji człowieka, ekspansji danego państwa, procesie przemian gospodarczych, społecznych itp. Nie ulega jednak wątpliwości, że w dobie XXI wieku na przodzie tej klasyfikacji stoi rozwój technologiczny a co za tym idzie, także rozwój pracowników w branży IT. Nasz zespół nie pozostaje w tyle i na bieżąco uzupełnia swoją wiedzę oraz kompetencje. Zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele zmienia się m.in. w obszarze technologii SAP. Świat nie stoi w miejscu, stale gna do przodu dlatego też bierzemy udział w różnego rodzaju wydarzeniach branżowych. Jednym z nich jest SAP Inside Track.

SAP Inside Track 2015 odbył się w sobotę, 12 września 2015 roku na pierwszym piętrze biurowca Sky Tower we Wrocławiu. Wydarzenie to miało na celu przybliżenie
i popularyzację nowych technologii oraz trendów związanych z tematyką SAP. Składało się ono z 11 zróżnicowanych prezentacji prowadzonych w całości w języku angielskim. Wśród prezentujących oprócz Polaków znaleźli się obcokrajowcy m.in. Włosi oraz Niemcy. Swoje prelekcje wygaszali zarówno pracownicy SAP jak i przedstawiciele innych firm.

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in: S4/HANA, SAP PRO, SAP Vora, Hybris i wiele innych. Udział w SIT 2015 pozwolił nam na zaznajomienie się z najnowszymi trendami panującymi w świecie SAP. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej wykonywać swoją codzienną pracę. Wiedza, którą zdobyliśmy ma bezpośredni wpływ na projekty realizowane przez naszą firmę, a także na kierunek którym ona podąża.

(Źródło grafiki: http://go.sap.com)

29
08/2015

BTech częścią wrocławskiej społeczności SAP Meetup!

Nasza firma zdaje sobie sprawę jak ważnym elementem każdej liczącej się technologii jest społeczność jej użytkowników oraz twórców. Jesteśmy zdania, że poza wdrażaniem się
w nowe struktury technologiczne, warto jest poznawać nowych ludzi i dzielić się z nimi posiadaną wiedzą. To założenie sukcesywnie realizujemy poprzez udział w cyklicznych spotkaniach grupy Wrocław SAP Meetup.

Wrocław SAP Community Meetup to inicjatywa społecznościowa mająca na celu zrzeszanie ludzi zainteresowanych poznawaniem i dzieleniem się wiedzą związaną z technologiami SAP oraz zagadnieniami pokrewnymi. Spotkania te zwyczajowo odbywają się w ostatni piątek miesiąca w różnych lokalach na terenie Wrocławia. Mają charakter nieformalny a także luźną atmosferę nastawioną na szerzenie wiedzy oraz zapoznawanie nowych ludzi. Jako entuzjaści IT czujemy się w takim środowisku jak przysłowiowa ryba w wodzie. Zawsze chętnie bierzemy w nich udział, tym bardziej, że naszym zdaniem warto być na czasie ze wszelkimi nowinkami technologicznymi.

Spotkania najczęściej składają się z 2-3 prezentacji o tematyce powiązanej ze światem SAP. Dalszym etapem jest dyskusja dotycząca poruszonych wcześniej tematów. Dzięki stałemu udziałowi w tego typu spotkaniach nasz zespół jest w stanie rozbudować sieć kontaktów
a także pozyskiwać niezbędną wiedzę na temat ciekawostek i trendów technologicznych.

(Źródło grafiki: http://go.sap.com)

01
07/2015

Training Center Club naszym partnerem biznesowym

eTCC, czyli Training Center Club został nowym partnerem biznesowym BTech. Jest to firma, która zajmuje się prowadzeniem szkoleń m.in. z zakresu wykorzystania sytemu SAP w finansach i księgowości. Ich skrócona oferta dostępna jest na naszej zakładce Partnerzy.